Worlds rekapitulace: Den 3
- Hippo
- Oct 2, 2016
- 5 min read
Již třetí den mistrovství světa v League of Legends a ani tentokrát jsme nebyli zklamáni. Přišla další porce překvapení a velmi zajímavé zápasy.

Counter Logic Gaming 0:1 Albus Nox Luna
Ruský celek Albus Nox se asi nechtěl nechat zahanbit od už úspěšných Brazilců. Tato hra poprvé viděla Nidalee a ukořistili ji právě Albus Nox. No a i takový no-name jakým je PVPStejos dokázal její sílu v malých šarvátkách. CLG se snažili dostat HuHiho do výhody díky gankům Xmithieho, kterým se Kira ale s lehkostí vyhnul. Díky tomu sice neměl nejlepší cs, ale zůstaly mu sumonner spelly, které využil v brzkých teamfightech, kdy naprosto dominoval díky svému picku Jayce. ANX potom výborně využili picků Jayce a Nidalee k napokování Syndry, což byla jejich výhoda v pozdějších fightech. Je nutno říct, že Aphromoo neměl zrovna dobrou hru se svým Bardem a po většinu hry byl neviditelný. Vypadalo to, že CLG nevěděli jak pořádně hrát proti poke kombu, protože nesmyslně vyvolávali fighty okolo barona a draka, kde poke kombo ANX mělo jasnou výhodu.
MVP: Likkrit(Tahm Kench, 3-4-10)
Bylo těžké vybrat jednoho hráče, ale právě Likkrit byl jeden z hlavních důvodů, proč tento tým uspěl. V této hře byla kontrola vize dost obtížná, kvůli chaotickým teamfightům, ale Likkritovi se to dařilo a o dost lépe než Aphromooovi. Navíc až na jednu až dvě ultimátky, jeho výkon byl naprosto výborný. Skvěle využíval svůj "vlez mi do držky" spell jak k zachraňování spoluhráčů, tak chytání soupeře.
ROX Tigers 1:0 G2 eSports
Fanoušci Evropy už si opravdu musí utrhat snad všechny vlasy, protože ani třetí den Worlds nepřinesl pro Evropu nic dobrého. Je nutné uznat, že G2 měli výborný game plán a v early game naprosto dominovali. Trick se svým Olafem se zdál taktéž nezastavitelný a díky jeho agresivním gankům jak na toplane, tak na botlane, se G2 dostali do velké výhody. G2 dokonce s sedmitisícovou výhodou dokázali skvěle vyfightit 3 za nikoho u barona. Potom se ale herní plán G2 začal hroutit jako domeček z karet. ROX barona ukradli, kvůli velmi špatnému rozložení tankování ze strany G2 a ROX získali tempo ve hře, které když získají, už nejdou zastavit. Postupně se jim dařilo s baronem vyrovnat se soupeřům goldově i zkušenostně a začali vyhrávat každý teamfight. U G2 jsme alespoň tedy viděli nějaké známky zlepšení ve formě výborné early game. Je nutné pochválit Mithyho a Zvena, kteří dominovali na botlince. Taktéž Trick v early game opravdu ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších junglerů na světě. ROX Tigers ukázali silnou hru po mapě a výborné teamfighty, ale příště už ani G2 ani nějaký silnější tým takové chyby neudělá a to se jim může hodně vymstít.
MVP: Peanut(Nocturne, 3-2-11)
Peanut byl jediným hráčem ROX, který se tak tak v early game udržel. Dělal výborně prostor svému týmu a jeho engage a steal barona zachránili pro ROX celou hru. V pozdějších teamfightech výborně dělal prostor Prayovi s Ezrealem.
Flash Wolves 0:1 Cloud 9
Další comeback a tentokrát od severoamerického celku Cloud 9. Flash Wolves se rozhodli hrát kontrolující a pomalou hru. Karsa výborně gankoval, výborně zařídil Po pravdě Flash Wolves to dost dlouho vycházelo. Nádherně kontrolovali barona a měli i jednou elder draka. Cloud 9 se však podařilo díky výbornému teleport-flanku naposlední chvíli dokázali Flash Wolves v dominantní hře zastavit a začali postupně přebírat nad hrou kontrolu. Díky několika výborným kopům od Meteosova Lee Sina se tým Flash Wolves postupně sesypal a Cloud 9 si tak došli pro první vítězství ve skupině. Cloud 9 dokázali něco, co před nimi jen málo týmů a to zvítězit ve hře, ve které měli pushnuté všechny tři inhibitory.
MVP: Impact(Kennen, 3-3-6)
Právě Impactův Kennen zachránil Cloud 9 celou hru díky výbornému teleport flanku, když Flash Wolves bušili na dveře nexus věží. I přesto, že Jensen oproti němu zahrál o dost čisší hru, byl to právě Impact a Meteos, kteeří vrátili C9 šanci na vítězství.
I May 0:1 SK Telecom T1
Další hra SK Telecom T1 a další dominantní vítězství. Tentokrát SKT sice nedominovalo tolik v killech, ale spíše kontrolovali hru díky jejich taktické připravenosti. I May se sice podařilo získat first blood právě na Fakerovi, ale od té chvíle šlo vše rapidně dolů. Už od začátku si totiž SKT získali dominanci na všech linkách a po úspěšném roamu na botlane si získali první větší gold výhody. SKT potom začali naprosto ovládat jungli I May o čemž svědčil i velký náskok v cs mezi oběma junglery. Díky dobrému pohybu po mapě se nakonec SKT podařilo získat tak velký gold lead, že proti I May mohli teamfightovat prakticky kdekoliv a ukončili hru v jednatřicáté minutě. Když se mluví o dominanci, bylo by chybou opomenout výkon Banga, který se svou Sivir rozdal přibližně čtyřikrát víc damage než jeho protivník na lince Jinjao s Jinx. MVP: Faker(Cassiopeia, 4-1-4)
I přes již zmíněný dominantní výkon od Banga, podle mě je to právě Faker, který z týmu vynikal nejvíce. Rozdal totiž navíc nejvíce týmového damage(30,7%) a až na odevzdanou first blood neudělal ve hře snad jedinou chybu. Společně s Blankem a Wolfem výborně kontroloval jungli I May a v teamfightech rozdával tolik damage, kterou měl.
Splyce 0:1 Team SoloMid
Poslední hry skupiny přišly ve skupině D, skupině smrti. Tento zápas byl hlavně o tom, kdo jako první začne teamfighty a kdo své engage provede lépe. Early game byla z obou stran vcelku vyrovnaná s některými chybami ohledně pozornosti na mapě. Doublelift z TSM se často nechal odchytávat a právě on dal Splyce tolik prostoru a právě proto Splyce byli po většinu zápasu ve vedení. Díky výborným callům ale TSM nakonec několikrát využili imobilních picků Nami a Malzahara, díky čemuž je několikrát odchytili. Celkově TSM napravili své chyby z mid gamu a díky ofenzivním callům a dobré orientaci na mapě nakonec Splyce porazili a došli si tak pro druhé vítězství ve skupině. MVP: Sencux(Malzahar, 10-4-2) I přesto, že je to hráč poraženého týmu Splyce, tento midlaner do tohoto zápasu šel naplno a předvedl úžasný výkon. Proti jednomu z nejlepších midařů současnosti, Bjergsenovi, se jednoduše udržel na lince a se svým Malzaharem v jednom kuse odchytával nebo přehrával jednotlivce TSM. Jen díky němu Splyce vydrželi tak dlouho a po velkou část hry měli šanci i zvítězit. Sencux měl navíc v jednu chvíli dokonce skóre 9-1-2, ale potom už bohužel zářit přestal. Pokud bych měl vybrat někoho z TSM, byl by to nejpíše
Royal Never Give Up 0:1 Samsung Galaxy
Poslední zápas dne se odehrál mezi týmy východu ve skupině B. Problém pro RNG podle mě přišel už v pick fázi, kdy tento tým nezískal žádného tanka do své kompozice a i přesto že měli dobrý burst a poke, neměli žádné velké CC, které by mohli lehce nahodit a ani tanky, kteří by jejich burst a poke drželi ve funkčním stavu. SSG díky jejich týmové kompozici získali několik možností engage a díky tomu RNG neměli nikdy možnost SSG správně napokovat. RNG se v early game celkem drželi, ale tak velkou gold lead, aby jejich problémy s týmovou kompozicí zmizeli si nevytvořili a postupně začali strácet ve hře jakékoliv tempo. Díky engage možnostem od Skarnera, Karmy a Ryze se SSG rychle ujali vládou nad celou mapou a kontrolovali zbytek hry.
MVP: Ambition(Skarner, 4-1-7)
Nejlepší hráč byl podle mě v této hře jungler Samsungu Ambition, který výborně využil svých tanky dispozic a podařilo se mu utankovat hodně damage v teamfightech a udělat prostor svým carry hráčům. A co víc, jako první ukázal, že Skarner může mít dobré ganky i v early game, když na čtvrtém levelu pomohl na botlince ke killu Uziho. Díky jeho odchytávání SSG neztratili ve hře tempo a došli si pro zasloužené vítězství.

Pokud se vám článek líbil, neváhejte zanechat like na mojí fanpage na facebooku Hippoblogg. Díky za přečtení článku :)
Kommentare