Worlds rekapitulace: Den 2
- Hippo
- Oct 1, 2016
- 5 min read
Další den Worlds je za námi a znovu se nám urodilo pár zajímavých výsledků, ale narozdíl od od včerejška už nebyly tolik překvapivé a trochu se nám vrátili věci do normálu. Pokud se tedy podobně jako většina lidí nemůžete dívat na World Championship, máte tady shrnutí druhého dne. Kdo už zápasy viděl, může naopak porovnat své dojmy.

SK Telecom T1 1:0 Cloud 9
Tohle jsou SKT, které všichni známe a kteří navíc neuhráli stejné výkony v korejské LCK. Tohle byla čirá dominance od korejského celku. Nádhernou hru nám ukázal navracející se jungler Bengi, který se svou Elise na mapě měl mnohem větší impakt než Meteosův Lee Sin. Právě to SKT v minulosti tolik scházelo a zdálo se, že výměna junglerů se jim vyplatila, protože jejich hra v early game vypadala velmi dominantně. Výborný pohyb po mapě od celého týmu, individuální outplaye i kontrolovaná vize. Takhle by se dala popsat první hra SKT na tomto turnaji. Cloud9 na druhé straně neměli moc čím odpovědět. Jejich hra na linkách byla otřesná a to hlavně od botlane a midlane, kde jasně chyběla větší vytvořená vize. Sami nahrávali Bengimu na úspěšné ganky a sám Meteos se svým Lee Sinem nenalezl vlastně ani žádné uplatnění v early game. MVP: Faker(Syndra, 5-1-4) Byl vidět velmi dobrý výkon i od ostatních členů SKT například Bangův Ezreal, Wolfův Alistar, či už zmíněná Elise od Bengiho. Pokud si však mám vybrat jedno jméno byl by to samotný bůh League of Legends, Faker. Se svou Syndrou se mu dařilo výborně se vyhýbat gankům Cloud 9 a stejně tak i vytvářet prostor Bengimu svou dominantní ale nepushující hrou. Faker navíc získal několik solo killů v pozdější fázi laning fáze a americká hvězdička Jensen proti takové síle neměl šanci.
Flash Wolves 0:1 I May Tato hra byla opravdu hodně podobná hře mezi H2K a AHQ z prvního dne. Tentokrát to však byli Taiwanci, kteří se v early game dostali do velkého vedení a to hlavně díky Karsovi a SwordArtovi. Side linky Flash Wolves vyhrávali s přehledem a vše vypadalo výborně. Díky podivnému pick kombu I May(Ekko, Zac, Varus) se čínský celek stále držel ve hře. Naopak Flash Wolves působili kousavě a nedokázali využít svou výhodu z early game. Po dvou velmi špatných callech na barona se I May díky teamfightům dokázali vrátit do hry a od té doby dominovali v každém souboji. Athena se svým Varusem skvěle padnul do týmu, který mu v podstatě celý teamfight výborně dělal prostor a podařilo se mu rozdat přes 45% týmového damage. Flash Wolves sice docela chytře využili recallů I May a začali dělat elder draka, ale junglerovi I May, Avoidlesovi se podařil výborný steal a I May s buffem vyhráli teamfight a následně i celou hru. MVP: Avoidles(Zac, 2-3-9)
Avoidles neměl vůbec jednoduchý začátek hry, ale od chvíle kdy si připsal první úspěšný gank, jeho Zac byl snad všude. I přesto, že ne vždycky zasáhl ty pravé targety, vždy udělal dost paseky v teamfightu, což Flash Wolves očividně rozhodilo a svou ultimátkou úspěšně vycounteroval Gnara, kterého si picknul MMD. Jeho hru-vyhrávající play díky smite stealu elder draka snad ani nemusím připomínat.
Team SoloMid 1:0 Samsung Galaxy Americká jednička ukázala, proč byli před začátkem turnaje považováni za nejlepší tým ze západu. TSM ukázali naprostou dominanci a využili naplno špatné draft fáze ze strany Samsungu, který si vybral 3 linky, které by měly na základě match-upů prohrát a hráči TSM to naplno využili a to hlavně díky Svenskerenovi, který znovu ukázal výbornou hru s Lee Sinem a tentokrát ji dovedl do vítězného konce. Bjergsen skvěle využíval své Syndry a jeho soupeř Crown neměl absolutně žádnou šanci se svým Varusem něco udělat. Bjergsen získal brzy ve hře solo kill na midu a dařilo se mu výborně roamovat na side linky, kde ukořisťoval další a další killy. Samsung se svým loosing pickům nijak nepřizpůsobili a TSM tak díky killům v early game získávali rychleji a rychleji větší goldovou výhodu. MVP: Svenskeren(Lee Sin, 2-0-10)
Svenskeren, absolutní gankovací mostrum. Znovu ukázal výbornou hru se svým Lee Sinem, několik skvělých nákopů jeho soupeřů naprosto obrátili hru ve prospěch TSM. Svenskerenovi se podařilo naprosto využít výhody, které měli picky TSM v early game a hrou okolo toplane zrychlil snowball TSM.
Royal Never Give Up 1:0 Splyce
Zatím nejdominantnější tým na Worlds, Royal Never Give Up získali další dominantní výhru. V early game získal čínský celek velké výhody na botlane díky výborné spoluprávi Uziho a Maty, kteří naprosto předčili své evropské protivníky. Mlxg navíc se svým Lee Sinem našel to správné tempo a potrestal špatný positioning hráčů Splyce. Hra byla v podstatě rozhodnutá v nějaké 13. minutě. Trashy se svým Olafem znovu nenašel absolutně žádné uplatnění, Sencux už nebyl tolik dominantní a podobně jako Wunder na lince sice neprohrál, ale neudělal pro tým nic navíc. Díky dominantní hře botlinky a junglera, RNG dokázali snowballovat velmi dobře a rozdrtili Splyce na ten nejdrobnější prášek.
MVP: Uzi(Ezreal 10-0-4) Uzi Worlds buff opravdu přišel. Už ve včerejší hře proti TSM vypadal velmi dobře, ale dnes to byl právě on, který dělal po celou hru playe. Jeho synergie s Matou je naprosto neskutečná a dokázal, že je oproti Kobbemu úplně jiná liga. To hlavně díky cs lead a konstatním výhodám na lince ať už díky killům nebo tradům. V mid gamu pak jeho skill byl vidět naplno a ukázal skvělé mechaniky a přesně věděl, co si může a co si nemůže dovolit.
H2k Gaming 1:0 INTZ eSports
H2k se po prvním zápasu tragédie naštěstí oklepali v zápase proti brazilskému týmu INTZ. Naštěstí ukázali hru, kterou by před začátkem turnaje čekal od obou týmů snad každý. H2k hráli poměrně pomalou hru zaměřenou na linky a znovu mě Jankos překvapil svou minimální agresivitou v early game, ale také svým novým pickem, Skarnera. Linky H2K se během prvních patnácti minut dostali do velkých goldových výhod jen díky vedení ve farmě, přičemž adc a midlane měli nějakých 35 cs navrch a Odoamne na toplane nějakých 20. Jankos sice moc negankoval, ale nejspíš díky dodržování taktiky nenechal Yanga s Revoltou udělat si jakýkoukoliv šanci na gank. Brazilský tým byl potom v koncích, protože doufali v teamfighty všude po mapě, kdy by mohli přehrát své soupeře v menších šarvátkách. Pomalá hra od H2K jim nevyhovovala a díky zaostalosti po taktické stránce se postupně propadali níže a níže. H2K se podařilo snowballovat a od prvního barona už byl vítěz jasný. H2K si totiž vytvořili 11 tisícovou gold lead, ze které se brazilský celek neměl šanci dostat. MVP: Odoamne(Kennen, 5-0-2) Nejlepšího hráče z tohoto zápasu si odnáší Odoamne se svým Kennenem, protože rozdal dvakrát větší damage než kdokoliv ve hře, na lince dominoval proti nejsilnějšímu hráči soupeře a vyhrál první teamfighty pro H2K, které jeho týmu pomohli následně snowballovat rychleji a efektivněji.
Edward Gaming 1:0 Ahq e-Sports Club
Normální výsledky nenarušil ani druhý zápas čínské jedničky, která se oklepala z první porážky proti wildcard týmu INTZ. Clearlove převedl výbornou agresi v early game se svým Hecarimem a dostal tak své linky do vedení. Ahq se ale pak trochu vraceli do hry a proto určitě výkon EDG nevypadal nijak dominantně a v late gamu vyhráli spíše díky chybám AHQ, než kvůli svým přednostem. Díky dobrému tlaku a kontroly vize okolo barona a draka se EDG podařilo najít několik výborných teamfightů a dotáhnout nakonec hru do vítězného konce. MVP: Deft(Lucian, 5-2-3)
Deft v této hře odstával s Clearlovem asi nejvíce. Jeho positioning a damage output v teamfightech byl téměř bezchybný a díky jeho schopnostem se jim dařilo teamfighty i vyhrávat. Na lince pak s lehkostí porazil ANa, hlavně díky nátlaku na lince a manipulování s vlnami minionů.
Pokud se vám článek líbil, neváhejte zanechat like na mojí fanpage na facebooku Hippoblogg. Díky za přečtení článku :)
Comentários