Top 5 na Worlds: Midlane
- Hippo
- Sep 25, 2016
- 4 min read
Jako třetí z Top 5 článků přichází samořejmě midlaneři. Tato kategorie byla asi nejvíce složitá, protože se nám letos v této kategorii urodilo mnoho výborných hráčů, přičemž každý má svůj specifický styl a kvalitu hry. Dnes vám mimojiné doporučím, které hráče sledovat, pokud čekáte na potencionálního fajnšmekra, který by dokázal porazit velkou legendu Lee "Faker" Sang-hyeok.

5. Jensen(Cloud 9) Začínáme ze západu a to dánským midlanerem amerického týmu Cloud 9. Z velké části byl jediným a hlavním tahounem v Cloud 9 této sezóny. Naštěstí pro něj se zvedli i jeho kolegové Impact a Sneaky a Jensen poté už tolik nezářil. Ze začátku summer splitu se však vyznačoval hlavně jako hlavní split pusher a playmaker týmu Cloud9, přičemž dostával velkou dávku farmy a tým na něm závisel. Jako jediný v Americe se dokázal postavit hvězdnému Bjergsenovi a co se týče hraní na lince, i předčit. Jensen navíc dokázal na svých silných šampionech vždy zapůsobit svými damage čísly a předčit v play-off a gauntletu všechny midlanery. V čem je však Jensenova slabina? Dle mého názoru je to rozhodování hlavně v late game teamfightech a pohybu po mapě v mid a late game. Tyto chyby byly vidět hlavně proti TSM ve finále NA LCS. Pokud Jensen své chyby odstraní, může být pro své soupeře velikou hrozbou.

4. Maple(Flash Wolves) Midař Flash Wolves už na světový šampionát pocestuje potřetí. Poprvé v roce 2013 měl smůlu, že hned ve čtvrtfinále, kde byl s týmem Gamania Bears nasazen rovnou(tehdy některé týmy nemusely hrát skupinovou fázi) proti SK Telecom T1. Tehdy byl Faker na svém vrcholu a Maple tak neměl žádnou šanci. Zato loni tento Taiwanec všem ukázal, co je to Taiwan a byl označován za druhého nejlepšího midlanera na světě. Jak by také ne, poté co si smlsnul nad takovými midlanery jako Kuro, Pobelter či xPeke. V letošní sezóně by se nedalo říct že byl špatný. Jeho spring split a MSI výkony nebyly úplně na té úrovni, na jaké by si přál, ale jak se Worlds blížili, Maple se zlepšoval a zlepšoval. Proti těžké konkurenci v Taiwanu si získal úctyhodné KDA ratio 8.2 a v posledních hrách naprosto dominoval. Tohle může být pro Mapla další příležitost zazářit, ale i letos to bude mít velmi těžké, hlavně s tím jací soupeři ho čekají již ve skupině.

3. Crown(Samsung Galaxy)
Dalším hráčem je korejský nováček na světové scéně, Crown. V sestavování nového Samsungu byl tento hráč jedním z mála světélek v tomto týmu. Postupně se během sezóny zlepšoval a to společně s celým jeho týmem. Pokud se tento hráč dostane na pick Viktora, je nezastavitelný. Sám však zvládne zahrát i jiné picky, o čemž svědčí i jeho zápasy v korejském gauntletu, kdy v osmi hrách zahrál šest různých šampionů. Díky svému pocket picku Viktora dává svému týmu větší prostor v pick/ban fázi. Crown je rostoucí hvězda a pokud se mu podaří najít tu správnou formu, může se z něj stát něco podobného jako Faker v sezóně 3. Jeho mechanické schopnosti jsou totiž v této sezóně nesrovnavatelné.

2. Bjergsen(Team SoloMid) Druhým nejlepším midařem je podle mě druhý dán v této top pětce. Tím není nikdo jiný než Bjergsen z týu TSM. Dánskému mladíkovi to trvalo dlouho než se na tuhle pozici dostal, ale zato má nyní spoustu mezinárodních zkušeností. Takhle vysoko jsem Bjergsena dosadil z jasného důvodu. Bjergsen je v TSM hlavním shotcallerem a TSM vypadají co se týče makro hry a teamfightů na západní tým výborně. Což o to, kvalitních shotcallerů mají týmy hodně, ale jen málokdo přitom dokáže excelovat i individuálně. Podobně jako Bjergsen totiž hraje pouze velmi málo shotcallerů, o čemž vypovídá i jeho vysoký demage a KDA čísla. Bjergsen si navíc zvykl že ne vždy je u TSM hlavní prioritou a dokáže hrát skvěle v každé taktice. Bjergsen je totiž všestranný hráč a dokáže výborně zahrát jakoukoliv pozici v týmu. To dokazuje i několikátý titul za nejlepšího hráče NA LCS. Stále dokáže ukazovat výborná demage čísla a to i když nedostává zrovna nejvíce zdrojů. Na mezinárodní scéně se mu v minulosti však nijak extra nedařilo a fanoušci TSM se tak budou muset modlit aby mu to tentokrát vyšlo.

1. Faker(SK Telecom T1)
Možná že v součastnosti není nejlepším hráčem světa, ale na nejlepšího midlanera stále má. Ostatní midaři mu sice silně dýchají na záda a dost pochybuju že bude znovu dominovat jako loni. Z SKT je však stále velkým tahounem, k čemuž přidává na pravdě i jeho počet killů, protože jich měl letos nejvíce z celé LCK. Faker ukazuje výborná damage čísla podobně jako Bjergsen i s málo zdroji. Narozdíl od Bjergsena se mu však v damage per minute daří ještě o dost lépe(677 DPM) a také se ukazuje velkou presencí u killů a damage podílem v týmu. Už to není bezchybný Faker jako dříve. Ve hře někdy stále dělal zbrké chyby, ale stále ukazuje, že je jedním z nejlepších, pokud ne nejlepší hráč na světě.

Honorable mentions: Scout, Kuro, Perkz, Westdoor
Reddit.com/r/leagueoflegends rankings:
Faker
Bjergsen
Jensen
Crown
Kuro
Pokud se vám článek líbil , neváhejte dát like na mojí fanpage Hippoblogg. Co si myslíte o mém výběru toplanerů? Jak byste složení obměnili?
Comments