top of page

Cesty na Worlds: Team SoloMid

  • Hippo
  • Sep 19, 2016
  • 3 min read

Team SoloMid je asi největší favorit. No, alespoň co se týče západní scény(EU+NA LCS). Jsou nyní v podobné situaci, jako byli Fnatic v loňské sezóně. TSM přichází z regionu, který na MSI prorazil až do finále a porazil v bo1 zápase i korejské giganty SK Telecom T1. Team SoloMid navíc podobně jako Fnatic mají za sebou naprosto dominantní. V historii Worlds(Sezónu jedna nepočítám) jsme viděli dominovat hlavně korejské týmy. Z koreji jsme navíc viděli hned 5 finalistů z 8. Dva další jsou z Číny, která až na loňský ročník představovali Koreji největšího konkurenta. Posledním finalistou jsou TPA z Taiwanu, kteří v roce 2012 zvítězili nad Azubu Frost. Amerika se však žádnýmy velkými výsledky na Worlds chlubit nemůže a poslední úspěch pro ně byly dva postupy do čtvrtfinále Worlds 2014. Bude letošek ten rok, kdy TSM přepíší dějiny a na Worlds něco dokážou?

Nový tým, nové hvězdy, nová zklamání

Po posledním světovém šampionátu na sebe změny v TSM nenechali dlouho čekat. V týmu zůstal pouze hvězdný midař Bjergsen. Zbytek týmu se rozhodlo vedení týmu vyměnit a přišlo několik známých tváří. Asi největší překvapení byl příchod hráče bývalého odvěkého rivala CLG, Doublelift. Kromě Svenskerena a Hauntzera se k týmu na zkoušku připojil i KaSing. S tímto týmem se TSM dostali proti konkurenci na IEM San Jose. V tomto turnaji TSM nijak neocenili a předvedli to, co se od nově sestaveného týmu čekalo. Proti otřesenému LGD sice vyhráli 2:0, ale když narazili na semifinalisty světového šampionátu, Origen, nevěděli si rady a jasně prohráli 2:0 právě TSM. KaSing ve zkoušce neobstál a přišla známá hvězda týmu Fnatic, YellowStar. Na IEM Season X finále se ale TSM nijak valně nepředvedli. Znovu sice nepřesvědčivě přemohli slabší soupeře, proti silnějším soupeřům však znovu neměli jedinou šanci. V lize se jim sice začátek celkem vydařil, postupně však tým začal klesat v tabulce stále níž a vypadalo to, že tento tým bude naprosté fiasko. TSM se naštěstí zvedli v play-off a prohnali se přes Cloud9 a Immortals. Ve finále ale prohráli proti CLG 3:2 a i když druhé místo nebylo nijak špatné, všem bylo jasné, že tento tým má navíc. Před summer splitem tým opustil support YellowStar a TSM chtěli zkusit něco nového.

Tento risk jim vyšel na jedničku. Nový support Biofrost týmu přinesl velmi kvalitní mechanický skill a čerstvou krev. Společně s ním se do týmu přidal i Weldon Green, jako psychology sport kouč. Biofrost určitě nebyl jediným dílem TSM úspěšné skládačky v summer splitu. Z našeho diváckého pohledu je velmi těžké říct, co přesně se v týmu změnilo. Z jejich her však byla jasně vidět mnohem lepší komunikace a koordinace ve hře. I individuální výkony jednotlivých hráčů se dost změnili. Nejvíce bylo zlepšení vidět na hře Doublelifta a Hauntzera, ale i Svenskeren se oproti spring splitu projevoval výrazně více. Z TSM se stal výborný triple carry tým, kde každý může odehrát jakoukoliv roli v týmu. Jejich makro play je zdaleka nejsilnější na západě a rychle se orientují na mapě. TSM to dokázali ve skvělé ligové části se skórem 17:1 a dominantí play-off částí, kdy podlehli pouze ve finále Cloud9 a to pouze jednou. Za summer split si tak na série odnesli TSM skóre 19:1. Jediný tým, Phoenix1, který je dokázal porazit se ke všemu navíc nedostal ani do play-off

Pokud se vám můj pohled na cestu TSM na Worlds líbil, neváhejte dát lajk na moji fanpage na facebooku Hippoblogg.


Comments


Recent Posts
bottom of page