4 Češi, kteří to v League of Legends někam dotáhli
- Hippo
- Aug 30, 2016
- 4 min read
Ano, máme tu o dost úspěšnější státy, co se týká League of Legends. Jižní Korea, Čína, USA, či Dánsko mají před námi určitě ohromný náskok. I u nás se ale našlo pár jedinců, kteří se v League of Legends dokázali nějak víc prosadit.

4. Kazmitch(Support)
Replika-eXtatus
Fnatic Beta
Benched Gaming-Reason Gaming
Alliance



Kazmitch je prvním úspěšným Čechem na mém listu. Svoji pro mě známou týmovou kariéru začal v týmech Replika, později eXtatusu. V těchto týmech hrál společně s Freezem, Xnapym, či Mozillou české LoL turnaje. Během té doby však nezaznamenal žádný vetší úspěch. Po Freezově odchodu se eXtatus rozpadal i dál, ale Kazmitch se smál. Společně s Mozillou si totiž zajistili místo v týmu Fnatic.Beta, který byl něco jako challenger tým k jejich tehdejšímu LCS týmu a zároveň pěkné hnízdo pro hvězdné AD Carry Rekklese, který v součastnosti hájí barvy Fnatic LCS týmu. Tehdy však byl na LCS ještě moc mladý a musel hrát pouze na challenger scéně. Po prvním větším turnaji, Copenhagen Games 2014 se však tým rozpadl a Kazmitch si mohl znovu hledat nové místo v týmu. Zajímavým faktem je, že Copenhagen Games 2014 tehdy vyhrál český tým eSuba s Herdynem, Gornagalem, Rikytanem, Nardeusem a Dirtgen. Fnatic Beta navíc neskončil ani druhý, ale až třetí a v celém turnaji se s eSubou navíc ani jednou nesetkali. Po nějaké době se připojil k dalšímu Moziho týmu, který tehdy měl být ten nejlepší na CZ/SK scéně. Tým se později dostal pod organizaci Reason Gaming a dostal se i na jeden velký challenger turnaj ve Velké Británii. Na tomto turnaji skončili druzí a po několika týdnech tým opustil norský jungler K0u. Po jeho odchodu se tým znovu rozpadl a zdálo se, že se na Kazmitche na dlouhou dobu zapomnělo. Potom přišlo ale velké překvapení. Jako první čech se totiž poprvé zůčastnil větší mezinárodní akce pořádané Riotem, a to Battle of Atlantic na konci roku 2013. Po boku hvězd jako Froggen, Wickd či Shook zvítězili v sérii proti Dignitas 2:0. Tady bohužel ale Kazmitchova kompetetivní dobrodružství bohužel končí, protože ho v sestavě nahradil bývalý support SK Gaming Patrick "Nyph" Funke.
3. Mozilla(Top)
Replika-eXtatus-eSuba-eXtatus
Team LoLPro
Esport4Life
Fnatic Beta
Benched Gaming-Reason Gaming
SK Gaming Prime
GSI Gaming
Imagine
Fraternitas


Podobně jako Kazmitch, začínal s Freezem a Xnapym v týmu eXtatus. Také tým společně odehrál spoustu českých turnajů, včetně MČR. Po jeho odchodu se šťastně připojil k FNC Beta týmu a přivedl k sobě i dlouhodobého kamaráda Kazmitche. Po rozpadu týmu na Copenhagen Games Mozilla prošel mnoha týmy jako například Team LoLpro, se kterými odehrál první kvalifikaci na LCS vůbec. Ta se jim však příliš nepovedla a tak se přidal k Freezově týmu Esport4Life, který odehrál několik tehdejších amatérských online turnajů. Tým se potom však obměnil před další kvalifikací do LCS. Jednou ze změn byl i právě Mozilla. Ten se potom vrátil na českou scénu a s Kazmitchem se jim podařilo již zmíněné druhé místo na Insomnia cupu ve Velké Británii. Jako jeho další tým můžu zmínit už SK Gaming Prime, ve kterém si zahrál i s nynějším AD carry G2 eSports Zvenem, či midařem Unicorns of Love, Exilehem. Do LCS se jim však bohužel dostat nepodařilo a Mozilla postupně upadal v zapomnění. V sezóně 4 ještě stihl hostovat za Ninjas in Pyjamas, když jim kvůli vízům chyběl midlaner Alex Ich. Po hráčské kariéře ověnčené velkými jmény, ale málo úspěchy se rozhodl vydat se na dráhu komentátora/kouče. Dostal dokonce angažmá za velkou louží, kde se jeho tým Imagine málem probojoval do LCS. Po dalším neúspěchu se vrátil Mozi do Čech hájit roli komentátora u Hitpointu, i přesto že si ještě zahrál za Fraternitas na pozici supporta.
2. Nardeus(AD Carry)
eSuba
Benched Gaming-Reason Gaming
Heavy Botlane
Aces High eSports Club-Besiktas eSports Club
3sUP Enterprises
Mousesports
Nerv
SuperMassive eSports



V Čechách se Nardeus ukázal jako jeden z nejmladších na scéně. Dlouho bojoval s Freezem o titul nejlepšího ADC v Česku. Po Freezově odchodu Nardeus v Čechách neměl konkurenci a tým eSuby začal objíždět tehdejší EU online a offline turnaje. Tím největším úspěchem a zřejmě i největším úspěchem českého týmu v historii byla výhra Copenhagen Games 2013. V turnaji předčili týmy jako Roughnex CM Storm, Tricked eSports(tehdy v sestavě se Zvenem a Jezisem), Fnatic Beta(Rekkles+Mozilla+Kazmitch). Po tomto turnaji však přešel do známého Benched Gaming s Mozillou a i tehdy se týmu vcelku dařilo. S týmem navíc obsadili i již zmíněný britský turnaj Insomnia49 Cup, kde si zahrál proti hvězdám jako Kasing, Impaler nebo Dioud. Nardeus se po rozpadu Reason Gaming přesouval mezi několika challenger týmy, ale kvůli svému nízkému věku neměl místo nikdy jisté. Poté se však dostal ke zkouškám k jednomu tureckému týmu, který ztratil ADC a po jeho přidání k týmu tým odkoupila světoznámá fotbalová organizace Besiktas. V Turecké lize je věkový limit snížen a tak se mohl ukázat alespoň v Turecku. S týmem vedle Dumbledoga, Narua a Thaldrina se mu podařilo dominovat tureckou ligu a sesadit dominantní Dark Passage. S týmem se dokonce podíval i na IWC turnaj. Ve kvalifikaci o jediné místo na Mid Season Invitational. Ze skupiny postoupili těsně ze čtvrtého místa a museli nastoupit proti rozjetým Bankog Titans. V semifinále se týmu podařilo porazit BKT jasně 3-0 a museli hrát ve finále proti brazilským INTZ. Ve vyrovnané sérii vyhráli 3-1 a Nardeus se tak stal prvním Čechem, který si mohl zahrát proti Fakerovi. Na turnaji však odehrál zápasy i proti jiným hvězdám jako Bjergsen, Febiven, Rekkles, WildTurtle, Bang, či Pawn a Deft. Po neúspěšné kvalifikaci na World Championship se sedmnáctiletý Nardeus vrátil do Evropy a zkoušel se všemožně dostat skrze Challenger Series do LCS. To se mu však dále a dále nedařilo.
O Freezovi jakožto jasné jedničce si připravím samostatný článek. Pokud vás takovýto článek zaujal, neváhejte mě podpořit lajkem na fb fanpage Hippoblogg, kde postuju své příspěvky na této stránce.
Comments