HippobloGG MVP Awards: EU LCS Summer Split
- Hippo
- Aug 7, 2016
- 6 min read
Riot po posledním spring splitu vydal článek kde ohlásil MVP týmy v EU a NA LCS. S tím samozřejmě vyhlásili i nejlepšího hráče splitu(MVP) a nováčka(Rookie). Letos očekávám, že udějají něco podobného a proto bych chtěl také vyhlásit takové MVP awards z mojí perspektivy.

MVP: Trick(G2)
Honorable mentions: NighT(GIA), Zven(G2)

Trick svojí agresivní hrou v jungli znovu dovedl G2 eSports k prvnímu místu v ligové části. Naprosto na něj sedí titul MVP(Most Valuable Player), protože bez něj by se G2 takhle vysoko zcela jistě nedostali. Tým totiž postrádá některé prvky týmové hry kterou prokazují i jiné LCS týmy. Tím, že Trick dělá tolik agresivních playů v early game nutí ostatní týmy dělat zbrklé chyby a jeho individuálně nadaní spoluhráči toho umí skvěle využít.
Rookie: NighT(GIA)
Honorable mention: MikyX(SPY)

NighT si zaslouží titul nováčka, i přesto, že MikyX mu hodně dýchal na paty. NighT si však titul nejlepšího nováčka zaslouží už jen kvůli tomu, že byl základním stavebním kamenem celého týmu a to po dobu celého splitu. I ze začátku splitu totiž předváděl krásné playe a individuální výkon. To bylo totiž tehdy, kdy Giants vypadali velmi slabě a NighT jim tehdy vlastně sám vybojoval většinu získaných bodů. Ke konci splitu byl stále při chuti a to bylo vidět hlavně v týmových výhrách, protože dostal spoustu ocenění MVP v jednotlivých hrách.
Toplane 1. Wunder(SPY) 2. Vizicsacsi(UOL) 3. SmittyJ(GIA)

Když si zavzpomínáte na Wundera z minulého splitu, představíte si všechny ty faily, všechny ty Quinn hry ve kterých měl po 10 minutách hry 0-3. Tuto vzpomínku na něj však v letošním summer splitu nemám. Wunder ukázal silný mechanický play, moc pěkný přehled na mapě, jeho teleporty byly vždy na místě a dokázal zahrát i velké množství šampionů. Wunder se ale nezastavil a i když ani v začátku splitu nevypadal vůbec špatně, stále se zlepšoval a ve druhé polovině splitu naprosto dominoval ve všech rolích, kterému v týmu byly uděleny. Byl prvním kdo na toplane úspěšně předvedl Taliyah v plné kráse a také všem ukázal jak správně splitpushovat se Shenem a Fizzem. Jeho play byl vidět v každé části hry a právem mu náleží titul nejužitečnějšího toplanera v EU LCS. Na druhém místě je u mě toplaner celku Unicorns of Love. Ti se jako celý tým zpočátku hodně trápili, ale díky Vizicsacsiho dominantí hře se jim začalo dařit získávat první body. Potom, co se UoL trochu zvedli už byl Vizicsacsi jasným hlavním carrym svého týmu a s tím, že dostával zdaleka nejvíce zdrojů ze všech topanerů naložil ukázkově.Bohužel mu k prvnímu místu chyběla trocha rovnoměrných výkonů. Za jeho přeceňování sebe sama mu také nemůžu zrovna přičíst kladné body. No a na třetím místě je pro mě za tenhle split SmittyJ. Byla to sice velká bitva mezi ním a Odoamnem, ale i přesto, že SmittyJ nebyl ze začátku splitu zrovna nejlepší toplaner, místo si tu podle mého zaslouží. Expecta, Kikise či Gamsua jsem do této kategorie nepočítal, protože neodehráli část splitu. SmittyJ však ve své formě předvedl výborné teleporty a hlavně kvalitní split push play, který Odoamnemu často chyběl. Odoamne dle mého nekomunikoval s týmem na jedničku, což vedlo k několika zmateným teleportům. Za vypíchnutí si myslím že stály některé z jeho her s Gnarem, kdy mohl k H2k teleportovat téměř celou dobu před mega Gnarem, ale jeho špatné načasování nakonec stálo H2k tolik sil, že je to stálo i hry. SmittyJ ukázal skvělé výkony hlavně ke konci splitu kdy se svými split push topaři Trundle/Jax/Fiora ničil prakticky každého soupeře.
Jungle 1. Trick(G2) 2. Jankos(H2K) 3. Spirit(FNC) Trashyyy? :(

Tricka jsem už dost popsal v MVP části a teď můžu jen dodat, že oproti druhým dvoum zkrátka mnohem méně chyboval a jeho jungle play naplno prosadil celý jeho tým. Druhé místo pro mě obsadil Jankos. Možná se mnou dost lidí nebude souhlasit, ale podle mého si toto místo zaslouží. Jankos je totiž skvělou definicí MVP, nejužitečnější hráč. Jankos totiž pro svůj tým byl vším a tudíž hlavní pilíř valné většiny jejich výher. Jeho agresivní gank oriented styl byl v Evropě nesměřitelný a o tom svědčí i jeho presence u killů neuvěřitelných 81,5%. To je absolutně nejvíc mezi junglery a je vidět, jak moc byl u týmu důležitý. Jeho styl hraní však zahrnoval i velice silnou kontrolu vize a čím dál jsme se ve splitu dostávali, tím kalkulovanější a kvalitnější jeho counter jungle byl. Za mě je to jasné druhé místo. Hlavně kvůli tomu, že si myslím, že byl tak moc důležitý pro H2k.
Třetí místo je pro mě Spirit. Možná vám chybí Trashy, ale i přesto, že měl skvělý split, si nemyslím, že by byl lepší než tři výše zmínění. Spirit oproti ostatní konkurenci vyznával farm styl, kdy se později stával velmi důležitým článkem v teamfightech FNC. Jeho styl však upadával ke konci splitu, kdy se začali hrát více a více tanky jungleři. U těch totiž tento styl tolik nefunnguje a kromě jeho Nidalee se v této metě nemohl pořádně prosadit. V lize mu však patří absolutně nejvyšší CS rozdíl v 10. minutě 7,2(z junglerů). Za ním je totiž až daleko Maxlore s 2,2. Jeho hraní však nebylo jen farmení a v teamfightech byl tak důležitý, že nakonec dosáhl také jedné z nejlepších presencí u killů 75,3%.
Midlane 1. NighT(GIA) 2. Sencux(SPY) 3. Fox(S04)

Mezi midlanery vám určitě chybí jména Febiven a Perkz. Tyto dva jsem však uvést nechtěl, kvůli jejich kolísavým herním výsledkům. Oba totiž měli období v lize, kdy se zkrátka trápili a jejich tým na to doplácel. Mnou ocenění jedinci se ale ukázali jako výrazní carry i když se jejich týmům výrazně nedařilo. NighT se ukázal jako hráč, který je všestraný a mechanicky zdatný. Mezi midaři měl navíc nejlepší presenci u killů a taky účast u first blood. Sencux se předvedl jako kvalitní teamfighter a snowballer. Týmově navíc dostával docela málo zdrojů a i přesto se dokázal prosadit jako lépe "zásobení midaři. Bylo navíc vidět že takticky byl na tom také velice dobře, protože jeho kontrola vize byla velmi pěkná a díky ní se na lince prosazoval tak jak se prosazoval. Posledním midlanerem je Fox. Ano Fox ze Schalke 04, které nedávno muselo sestoupit do Challenger series. Tento midlaner si však třetí místo zaslouží, protože v tomto splitu ukázal nevídané výkony. Jeho tým ho bohužel táhl dolů, ale Fox měl mezi midaři nejlepší čísla co se týče linky a v pozdějších fázích hry byl vždy tím, který se snažil udělat nějaký play aby Schalke udržel ve hře. Fox si z prohraného promotion turnaje hlavu ale lámat nemusí, protože jsem si jistý, že si místo v týmu na příští sezonu určitě najde.
AD Carry 1. Zven(G2) 2. Steelback(ROC) 3. Rekkles(FNC)

Mezi marksmany pro mě a nejspíš i pro mnohé další vede na celé čáře Zven, ADC týmu G2 eSports. Ten se dokázal přenést přes změnu mety a využít nové šampiony v jeho kariéře jako Jhin či Caitlyn. V pozdější fázi splitu pak skvěle využíval picku Sivir, se kterou ze 13 zápasů prohrál pouze dvakrát. Jeho souhra se supportem Mithym je zcela jedinečná a společně určitě rozdrtí všechny botlinky kterým se postaví v nadcházejících play-off. Ve statistikách důležitých pro ADC téměř vždy dominoval a zaslouženě u mě získal jedničku mezi AD Carry hráči. Na druhém místě je pro mě Steelback, který také letos skončil v relegations turnaji, ale také předváděl úctyhodné výkony i přesto, že musel řešit komunikační problémy se supportem a navíc i s toplanerem. V teamfightech však vždy čekal na správnou příležitost a díky němu se nakonec Roccat v LCS udrželi. Steelback je jedinečné AD Carry a určitě si zaslouží mnohem lepší umístění svého týmu. Na třetím místě to byl boj mezi Rekklesem a marksmanem týmu Splyce, Kobbem. Rekklese jsem vybral, protože byl velmi solidní a i když nebyl často takové carry svého týmu, rozhodně měl o dost stabilnější výkony a dokázal se udržet i přesto, že tým zrovna nehrál okolo něj, což se o Kobbem říct nedá. Rekkles navíc předváděl pěkné výkony po celý split a jeho teamfighting je stále na vysoké úrovni.
Support 1. Mithy(G2) 2. Mikyx(SPY) 3. Hustlin(GIA)

I přesto, že Mikyx mu už dýchal na záda, Mithy je pro mě za tento split stále číslo jedna. Se Zvenem totiž tvoří skvělé duo a jak už jsem zmínil, jejich lane skill je zdaleka nejlepší v EU LCS. V této metě se ukázal s mnoha supporty a sám ukázal několik vlastích prvků jejich gameplayi. Za zmínku určitě stojí takový Tahm Kench či Taric, které jsem u jiných supportů tolik neviděl. I přesto, že Mithy byl vždy na správném místě, udržel si výborné KDA 5,9 a skvělé playe po celý split. Těsně za ním byl support Splyce, Mikyx. Tento nováček se prosadil skvělým mechanickým umem. Až mě udivovalo, že tento nováček zatím nebyl v LCS při tak dobrém mechanickém playi. Jeho Bard zůstal neporažen a stal se nedílnou součástí ban strategií soupeřů Splyce. Třetí místo byl pro mě velký oříšek, ale nakonec jsem se rozhodl udělit ho Hustlinovi, který měl nejlepší presenci u killů z celé EU LCS a ukázal se důležitým článkem v týmu Giants, který je dovedl ke třetímu místu v ligové části.
Děkuji za přečtení článku. Určitě mi předejte váš názor na mé facebook stránce. Tento článek pro mě byl vskutku vyčerpávající, ale snad se vám bude líbit.
Comments